“Przewodnik dla otwartej szkoły. Transpłciowość. Poradnik dla kadry pedagogicznej pracującej w szkole i zarządzającej szkołą” już dostępny!

“Przewodnik dla otwartej szkoły. Transpłciowość. Poradnik dla kadry pedagogicznej pracującej w szkole i zarządzającej szkołą” już dostępny!

Z troski o dobrostan i bezpieczeństwo transpłciowych i niebinarnych osób uczących się, po roku intensywnej pracy, spotkań, konsultacji powstała bardzo ważna publikacja – “Przewodnik dla otwartej szkoły. Transpłciowość. Poradnik dla kadry pedagogicznej pracującej w szkole i zarządzającej szkołą” – pod redakcją merytoryczną Dominiki Sadowskiej z Divercity+. 

Publikacja jest wieloautorska: Gabriela Borecka, Dorota Piotrowska, Ewelina Negowetti, Michał Pyzik, Marlena Stradomska, Milena Adamczewska, Izabela Podsiadło-Dacewicz, Aleksandra Niedźwiedzka-Wardak, Ane Piżl, Dominik Kuc. Konsultacja: Marta Dora, Jan Świerszcz. Powstała w partnerskiej współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Rzeczniczki Praw Dziecka Islandii.

W publikacji znajdziesz odpowiedź także na te nieoczywiste i najtrudniejsze pytania – jakich sformułowań bezpiecznie używać a jakich unikać, o co i jak pytać,  na jakie działania w szkole pozwala prawo, na jakie nie, jak pracować w sytuacji braku porozumienia z rodzicami, co robić a czego nie w ryzyku próby samobójczej.

Przewodnik dla otwartej szkoły. Transpłciowość. Poradnik dla kadry pedagogicznej pracującej w szkole i zarządzającej szkołą