Zapraszamy na spotkanie „#Ekowerwa i klimatyczna korekta ekonomii”

Zapraszamy na spotkanie „#Ekowerwa i klimatyczna korekta ekonomii”

10 czerwca o godz. 18:00 w gdańskim Hevelianum odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pt. „#Ekowerwa i klimatyczna korekta ekonomii” – spotkanie z prof. Ewą Bińczyk, autorką książki „Uspołecznianie antropocenu”. Kontekstem rozmowy będą wyzwania związane z planetarnym kryzysem środowiskowym.

Jak ostrzegają osoby eksperckie, w XXI wieku ludzkość będzie musiała zmierzyć się nie tylko z katastrofą klimatyczną i utratą żyznych gleb, ale też z takimi problemami, jak wymieranie gatunków, destabilizacja hydrosfery, migracje, populizm i powszechny fatalizm. Tytułowa ekowerwa to jednak niezgoda na apokalipsę, projekt aranżowania przetrwania i bojkotu marazmu. Odwołując się do najbardziej obiecujących ujęć ekonomii ekologicznej, warto zachować optymizm rozmawiając o przyszłości. Jak powinna wyglądać dekarbonizacja jako ambitna i sprawiedliwa zmiana społeczna? Jak hartować gospodarki w epoce permanentnego stanu wyjątkowego?

Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom, dla których ważna jest przyszłość planety, które gotowe są na zmianę sposobu życia i uproszczenia go, które chcą działać i potrzebują inspiracji i wiedzy, by zrozumieć, co mogą zrobić. Spotkanie jest dla nas.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Divercity+ jest organizacją partnerską wydarzenia.

#Ekowerwa i klimatyczna korekta ekonomii

Kiedy?

10 czerwca

O której?

18:00 – 19:30

Gdzie?

Hevelianum, Gdańsk

Untitled-2-04